Refinancování hypotéky Fahd je u většiny bankovních i nebankovních společností velmi snadné a není tedy proč se tohoto kroku obávat. Pokud tedy chcete získat výrazně výhodnější podmínky, stačí porovnat další nabídky na trhu a vybrat si tu pro vás nejvýhodnější.

podpis smlouvy

V posledních letech je na trhu přebytek likvidity, to znamená jen jediné – banky bojují o každého nového klienta. Úroková sazba i další podmínky se liší banku od banky a je tak vcelku pochopitelné, že některé banky nabídnout přeci jenom výhodnější nabídku. Pokud tedy objevíte banku, která nabízí výrazně lepší podmínky než ty, za kterých byl uzavřen stávající hypoteční úvěr, máte možnost jednoduše refinancovat. Hlavní výhodou refinancování je tedy hlavně finanční úspora.

 

Kdy přichází ten správný čas pro refinancování?

Refinancování hypotéky není nic jiného než splacení stávajícího úvěru úvěrem novým, který je sjednán mezi dlužníkem a věřitel za výhodnějších podmínek. Správný čas na refinancování tedy přichází v době, kdy vám jiná banka nabídne výrazně výhodnější nabídku. V současné situaci je možné hypoteční úvěr splatit předčasně kdykoliv. Ovšem v době fixace je předčasné splacení přeci jenom o něco výhodnější, je totiž zdarma a bez sankčních poplatků.

růst financí

Při uzavření smlouvy na hypoteční úvěr vám banka garantuje i tzv. fixní úvěrové období, během kterého není možné měnit úrokovou sazbu. Před koncem fixace je dlužník obeznámen s novým fixním obdobím, pokud s ním souhlasí, úvěr dál splácí bance za standartních podmínek jako doposud. Pokud s nabídkou ale spokojen není, je ten správný čas na refinancování stávajícího úvěru. Vždy se kdy vyplatí zajímat se o nabídky ostatních bankovních i nebankovních společností několik měsíců dopředu a poohlížet se po výhodnější nabídce. Výhodným refinancováním je možné ušetřit až několik tisíc každý rok.