Kam za zábavou? Na hory. Koho by nebavili zimní radovánky. Koulovačka, jízda na saních, bobech nebo lyžích. Navštivte české hory, které vám nabízí bohaté zimní vyžití.
tažné koně
Podle počtu lyžařů stojících frontu u lyžařských vleků je vidět, že lyžování máme v oblibě. Ski areály nabízí mnoho služeb je jen na nás, který si vybereme. Kvalita lyžařských areálů se za poslední roky zlepšila. Areály disponují různými tipy vleků, několika tratěmi v odlišných obtížnostech. Lyžovat mohou i úplní začátečníci. Kdo je úplný lyžařský začátečník může využít lyžařskou školu nebo výuku jízdy na snowbordu. Pro ty nejmenší bude asi vhodná lyžařská školička. Je možné si objednat i individuální výuku. Ve většině areálů najdete půjčovnu lyžařského vybavení.
Neobávejte se, že nebudete mít možnost se občerstvit. Možnost občerstvení je ve ski areálech samozřejmostí. Ne jeden z nás uvítá možnost vypít si teplý čaj.
Pro někoho je lyžování málo zábavné a adrenalinové. Máte možnost vyzkoušet několik nových sportovních aktivit na sněhu. Skijoring a airboarding patří mezi ty méně časté zimní radovánky.
Skijoring – okolní ubíhající krajinu budete sice sledovat z lyží. Pomocníkem při jízdě vám je kůň, který vás potáhne. Připoutáni budete na pevné lano. Lyžování dostane úplně jiný rozměr.
jízda na sněhu
Snowtubing
Myslíte, že musíte s nafukovacím člunem jezdit pouze na vodu? Pak jste na omylu. Mezi oblíbenou zábavu patří sjíždění sjezdovek na nafukovacích člunech. Zažijete neuvěřitelný adrenalin při rychlé jízdě. Na sjíždění bude pro vás připraveno speciálně upravená sjezdovka ve tvaru koryta.
Kdo si na adrenalin nepotrpí, může vyzkoušet poklidnou chůzi na sněžnicích. Můžete si je vypůjčit a vydat se na procházku. Výhodou je, že se nemusíte pohybovat po běžeckých stopách. Sněžnice vám poskytnou možnost neomezeného pohybu. Můžete si užít samotu bez lidí.