Výše jmenovaná aplikace se týká Google Earthu, který kdysi kraloval na všech počítačích. Tedy míním jako zvlášť nainstalovaný. V současnosti jede víceméně na androidech, jako „povinná výbava“. Tato věcička, kterou jistě znáte, vám dokáže najít nejkratší cestu a má další a další vychytávky. A chystá se jedna z dalších mnohých. Podíváme se na ni.
Praktická funkce Voyageru zůstane samozřejmě stejná, zde není ke změnám důvod, ale přibude zde zvláštní věc. Jak bylo oznámeno na konferenci v Brazílii, bude celá věcička rozšířena o multimediální sdílení. Co to znamená v praxi?
malování mapy
Na výše zmíněné konferenci se detaily neprobíraly, ale všeobecně si tam uložíte vaši cestu třeba na dovolenou, vše, co tam budete dělat a cestu zpět. A to celé nebude muset „pracně“ přesouvat na YouTube, či někam kamkoli jinam, ale prostě to necháte uloženo. Zůstane vám link, který pošlete, komu chcete a je to. Onen dotyčný, kdo link má, se může dívat do alelujá bez hledání jinde.
Ředitelka Google Earth (staří kusové jistě pamatují jeho starší název Earth Viewer) Rebecca Mooreová prohlásila, že obsah může být jakýkoli. Bohužel bylo také sděleno, že půjde o delší časový horizont, mluvilo se o dvou až třech letech.
umístění gps
Bohužel u jako každé podobné věci se bude teprve muset dopilovat případné zneužívání, tedy kontrola toho, co bude pro každého dostupné. Zde by se toho totiž mohly chopit nekalé živly a označovat jistá místa která by normálně veřejnost znát nemusela. Takže je pochopitelné, že bude muset být někdo, kdo to kontrolovat a hlídat bude. Nepředpokládám, že vám budou blokovat vámi uloženou dovolenou, ale známe to, jak některé servery pro fotografie mažou vše, co se jen trochu podobá něčemu, co je mimo zákon.
Takže až blízká budoucnost ukáže vhodnost této novinky a čas ji prověří sám společně se všemi uživateli.
Nu, necháme se překvapit a uvidíme.