Občas se stane, že potřebujeme převézt takový náklad, který se do kufru běžného automobilu zkrátka nevejde. Typickým příkladem je stěhování, případně koupě nového nábytku. A ačkoliv tyto situace rozhodně nejsou na denním pořádku, setká se s nimi v podstatě každý z nás. Jak je ale vyřešit?

Obvyklým řešením je půjčit si od příbuzného či známého, který jej vlastní, vozík požadované velikosti. Zde je však potřeba být opatrný – k jízdě s vozíkem od určité velikosti je potřeba zvláštní řidičské oprávnění. Navíc, jízda s vozíkem, zvláště plným, se liší od té bez něj. Pokud s tím nemáte zkušenosti, je lepší si vše nejdříve vyzkoušet, případně požádat o pomoc někoho, kdo takto řídit umí.

prives1

Problém však může nastat v případě, že neznáme nikoho, kdo by měl přívěs, který by nám mohl půjčit. Ani zde si však nemusíme zoufat. Pomoci nám může půjčovna přívěsů Pujcovna-praha9.cz. Jedná se o autopůjčovnu, kde jsou součástí vozového parku i nejrůznější typy přívěsů.

Zde je samozřejmé, že za půjčení budete muset zaplatit určitou částku. Navíc, pokud vozík nějakým způsobem poškodíte, může po vás být požadována náhrada. Proto se doporučuje jezdit v tomto případě skutečně opatrně.

prives3

Dobrá, ale kdy se vyplatí jít do půjčovny, a kdy je lepší jiné řešení? V první řadě je nutné si uvědomit, jak často budete vozík potřebovat. Pokud potřebujete například jen převézt nábytek z prodejny domů, pak se vyplatí si jej půjčit. Avšak když stavíte dům, a budete po dobu několika měsíců vozit materiál na stavbu, nehledě na následné stěhování, pak se vám mnohem více vyplatí si koupit svůj vlastní.

To má i tu výhodu, že se nemusíte bát, pokud jej odřete či jinak mírně poškodíte. Zde budete odpovídat jen sami sobě. A pokud vám dané poškození nebude vadit, pak je vše v pořádku.

Proto je dobré si vše předem rozmyslet. Ideální je spočítat si, na kolik peněz nás půjčení vozíku vyjde, a kolik stojí nový. Na základě těchto kalkulací si pak vyberte, co je pro vás výhodnější. Pak nebudete litovat.