Tím nemyslím jen to, co je vidět na první pohled, ale to všechno v pozadí. A když píši všechno, myslím tím opravdu všechno. Copak se tam asi odehrávají za věci.

Nejdůležitější je asi SEO. Že nevíte oč jde. To si myslím. Takže se pokusím o stručné vysvětlení.

SEO

Tato zkratka znamená v angličtině search engine optimization a v češtině by se to dalo nazvat přibližně jako optimalizace webu pro vyhledávače. Že jsem vám tím nic moc neřekl. Dobrá.

To vše výše zmíněné je sada nástrojů a dalších různých věciček, které hlídají kde je web umístěn, a hlavně kam umístěn bude. Tedy, SEO jede v jednom kuse a určuje pořadí webu, tedy jeho umístění v seznamu po vyhledávání. Ano, skutečně po něm.

Příklad, zadáte slovo lyže a on to slovo najde. Na všech webech. Ovšem kdyby vám je vyjel v neuspořádaném stavu, tak budete číst o tom, že někdo lyže polámal, ale pořád to nebude, co chcete. Právě proto jsou zařazeny weby podle relevance. To znamená, že web musí být se SEO v souladu, musí být udržován, musí být důvěryhodný a tak podobně.

lyže

Tohle všechno dokáže vyhledávač určit a když je vše v pořádku, zařadí jej do výsledku vyhledávání jako první a pak další a další. Pochopit zcela přesně systém je pak již asi jen pro SEO specialisty, kteří o tom ví naprosto kde co. A právě oni zastávají důležitou funkci udržovat při životě web a jeho kamarádčoft s vyhledávačem a se SEO. Pokud není vše v pořádku, začne se web propadat na stále nižší a nižší pozice, až se ocitne někde docela vzadu a tím vlastně končí, protože tam již skoro nikdo chodit nebude. Snad jen nějaký masochista, nebo ten, kdo jen namátkou weby prochází. Proto si to vše výše popsané musí majitel pohlídat a pokud ne on sám, musí si na to někoho zjednat.

Nuže, pokusil jsem se vysvětlit co běží v pozadí webu, ale věřte, že kromě toho, co jste zde četli je tam ještě spousta dalších věcí.