Nejprve musíte vědět s čím chcete začít. Když už to víte, musíte mít živnostenský list. A ten získá občan našeho státu starší osmnácti let. Pokud už jej máte, stačí založit portfolio, zapsat se do registrů…
Už nyní vám jde hlava kolem? Inu, úřední šiml řehtá, a nejvíce při začátku. Papíry a zase papíry bude to, co začne váš podnikatelský život.
Ještě, než začnete, zkuste si uvědomit jednu zásadní věc. Pokud jste chodili do práce, po osmi hodinách máte padla a klid. Jako podnikatel ne. Přijdete o volno. Budete v jednom kole, včetně sobot a nedělí. Tedy alespoň zpočátku. Pokud vás po tomto úvodu nepřešla chuť a máte co nabízet, tedy máte záměr, hurá do toho.
Společnost podnikatelů
Nejprve si musíte rozhodnout, zda jen živnost, nebo podnik. Každé má své výhody a nevýhody.
Živnost má snadnější start, společnost musí mít základní kapitál. Dnes je to dvě stě tisíc. Společnost může býtkapitálová nebo s.r.o., takzvané „eseróčko“. I to jsou dvě rozdílné věci. Rozebírat je do detailu by zabralo příliš místa, a stejně by se to asi nedalo vypočítat všechno.
Prostě je toho spousta, a proto se všeobecně doporučuje jedna věc. Máte-li známého podnikatele, pozvěte jej na pivo a požádejte o informace. Věřte, že se dozvíte spoustu užitečných věcí, které pak můžete využít.
Na netu se dají nalézt i tak zvaná motivační videa, a i to by mělo pomoci.
Hlavně se hned začněte učit, a to například z knih o ekonomice. Sledujte, jak to dělá konkurence a hned bádejte, jak byste to vylepšili a vůbec dělali vy.
Domácí kancelář
Naučte se počítat s tím, že vám budou ve všech kancelářích házet klacky pod nohy. Pokud náhodou ne, budete jen příjemně překvapeni.
Počítejte s tím, že budete muset odvádět daně, počítat si je tedy sám, nebo najmout sílu, a také platit pojištění. Sociální a i zdravotní. Prostě si musíte uvědomit kolik povinností vás čeká a musíte si být jistí, že na to budete mít. Hodně zdaru.