Hledáte nový domek pro sebe, nebo pro svou rodinu a při vybírání vás zajímá hlavně velikost, počet pokojíků, umístění domu… Málokoho ale při hledání domku, nebo při stavění vlastního napadne připlatit si za opravdu kvalitní dveře. Zlodějství není v České republice takový problém jako v jiných zemích, ale můžeme se zrovna my stát tím případem, kdy k vykradení dojde. Nejčastější krádeže bývají spíše v rodinných domcích než v panelácích. Proč? V panelácích je velké množství osob, které by mohli zrovna vyjít na chodbu a spatřit nechtěného vetřelce. A tento risk zloději nechtějí pokoušet.
tma, dveře
Může se ale stát, že se někdo dostane do sklepního prostoru, kde si obyvatelé domu střeží své věci jako kola, koloběžky, různé oblečení a podobně. V rodinných domech, zejména těch na vesnicích, se při nedostatečném zabezpečení může stát, že můžeme přijít o nějaký náš majetek. Proto byste si měli zkontrolovat, jestli na zahradě nemáte nějaké předměty, které by mohl zloděj odnést. Může se jednat o zapomenutý dron venku, elektronické hračky, nebo dokonce nezabezpečené auto.
mnoho dveří
Když na zahradě nemáme nic cenného, zloděj se zaměří na vnitřek vašeho domu. První překážka, se kterou se setká jsou dveře. Samozřejmě si může vybrat cestu oknem, ale raději vyzkouší všechny možné bezpečné průchody do domu, než riskovat pořezání oknem a hluk při rozbíjení skla. Proto je velice důležité, aby vaše dveře byly opravdu kvalitní a obsahovaly všelijaké bezpečnostní prvky. Při koupi takovýchto dveří si pochopitelně připlatíme. A jsou to nemalé sumy. I samotné zamykaní je složitější, aby nebylo tak jednoduché si odemknout pomocnými přístroji. Jak si vybrat ty nejlepší dveře? Nechte si poradit i profesionálních prodejců a odborníků. Také můžete vyhledat na internetu různé testy odolnosti a výdrže. Raději utraťte více korun na dveřích než pak řešit náhrady škod odcizeného majetku.