Pro radost dětí uděláme cokoliv. Zároveň jsme rádi, že mohou trávit čas venku společně s kamarády. Proto jsme ihned souhlasili, když děti přišly s nápadem, pořídit na zahradu bazén. Samozřejmě, že se nabízela možnost pořídit jen menší nafukovací nádrž, ale bazén je krásnou relaxační zónou i pro dospělé, a proto jste se rozhodli pořídit hned prostornější nádrž. Vybavili jste ji zastřešením a vodní radovánky si můžete užívat po mnoho měsíců v roce.
Hygienicky čistá nádrž
Aby vám bazén dobře sloužil a koupání ve vodě nebylo rizikem pro kůži, je třeba pravidelně pečovat o kvalitu vody v bazénu. Pomáhají v tom nejrůznější multifunkční tablety a moderní dávkovače bazénové chemie.
Jednou týdně, nebo v plné koupací sezónně i vícekrát, kontrolujte hlavní ukazatele kvality vody. Přemnožení vodních řas na sebe nenechá dlouho čekat a zdravotní rizika jsou mnohem nepříjemnější než účinná prevence.
http://ekonomika.idnes.cz/reklama-postarate-se-mi-o-bobika-dni-/ekoakcie.aspx%3Fc%3DA151006_153105_ekoakcie_fih

Péče přes dlouhé zimní období
Dlouhé a mrazivé zimní období nesnášíme špatně jen my lidé. Vliv má i na nejrůznější venkovní zařízení a vybavení na vaší zahradě. O každý kus nábytku nebo vybavení je třeba se před zimou postarat. To platí dvojnásob pro váš bazén. Kvalitu vody přes zimní sezónu uhlídáte s pomocí zazimovače https://www.chlorito.cz/zazimovani-bazenu. Stačí upustit vodu v bazénu a ošetřit ji speciálním přípravkem. Kvalita vody bude nedotčená až do dne, kdy se rozhodnete nádrž opětovně používat a přivítáte první sluneční paprsky.
Dbejte o čistotu
Samozřejmě se musíte postarat i o to, aby se nádrž vyhnula znečištění a aby rozpínavost ledu nepoškodila stěny nebo dno. V tom vám pomohou dilatační plováky a krycí plachta.
Vaše děti už se určitě nemohou dočkat prvních teplých letních dní, postarejte se o to, aby start koupací sezóny mohl proběhnout co nejdříve. Prostředky bazénové chemie vám v tom pomohou. Koupání a opalování již brzy zase začne, připravte se co nejlépe.