Vzhled
Nejprve začneme přední části, na které jsou elegantní světlomety, které nejsou nijak přehnané a jsou vybaveny LED Edge Light. To je šetrné denní svícení, které přesně zapadá do světlometů. Disky u auta udělají také své kouzlo a celé ho zvýrazní. Proto jsou zde nabízeny 17“ kola s výraznými prolisy. Uvnitř jsou sportovnější sedačky s bočním vedením z kvalitního materiálu. I v interiéru si můžete vybrat sportovní volant, což zajistí celkový sportovnější nádech.  Rozhodně i zadní část má co nabídnout. Ale co se týče vzhledu, tak každému se líbí něco jiného, takže se musíte rozhodnout podle sebe.
Renault interiér
Výkon
Hned první nově nabízený motor je benzínový TCe 90. Důležitým údajem se zde stává maximální kroutící moment, který zde dosahuje hodnoty až 140 Nm. To Vám zajistí příjemnou akceleraci. Hlavní výhodou tohoto motoru není nijak rapidní výkon, ale důležitějším parametrem se stává spotřeba. Výrobce zde uvádí, že při kombinovaném ježdění dosáhne spotřeby 5 litrů na 100 km. Je vybaven nyní již běžným systémem Stop & Start, což při delším stání sníží emise a spotřebu. Ta lze ještě snížit v jízdním režimu ECO, takže díky těmto všem funkcím se auto stává velice úsporným. Tento motor se prodává také v naftové verzi dCI.
Renault Clio
Příslušenství a výbava
Auto disponuje hned několika praktickými prvky, které Vám zpříjemní cestovánu na krátké i dlouhé cestování. Některé už jsou v ceně, ale jiné si musíte dokoupit. Určitě bych doporučil lištu na zadní nárazník do zavazadlového prostoru. Při nakládání si můžete odřít lak, ale tato lišta tomu zabrání. V Cliu je také docela dobrý video a audio systém, což má také něco do sebe. Každý z nás používá mobilní telefon. Pro něj je zde speciální magnetický držák, a ještě například nabíječka. Samozřejmostí jsou koberečky a potahy, které určitě budou potřeba pro prodloužení životnosti sedaček. Hlavní předností tohoto auta je také cena, za kterou si můžete dost užít.