Děti začaly chodit zase do školy, počasí začíná být pochmurné, vítr fouká a přináší sebou podzimní období. Nevěště hlavu, že je léto už za námi a těšte se s podzimem a využijte toho, že přináší tolik přírodního materiálu, který se dá využít na bezvadné dekorace. I když nemáte na tvoření příliš mnoho času, můžete se pustit do tvoření. Zajděte si o víkendu na procházku do lesa a přineste si domů zajímavé dekorace. Postačí chvilička a uděláte si radost maličkostí, která vám ozdobí byt a ukáže, že podzim nemusí být zase tak špatný.
podzimní dekorace, svítilna

K podzimu patří dýně, zkuste to s nimi trošku jinak

Urodilo se vám na zahrádce moc dýní nebo jste nějaké dostali od sousedky? Využijte je na dekoraci. I když je halloween ještě daleko, dýně vykouzlí skvělou podzimní atmosféru. Malé dýně jsou ozdobou samy o sobě, takže stačí, když je šikovně zakomponujete do svého interiéru. Z větší dýně si pak můžete vytvořit svítilnu nebo třeba vázu. Dýni stačí navrchu odříznout a zbavit prostředku. Dýni vydlabejte poctivě a všechno měkké vyndejte do spoledního kousku, aby dýně co nejdéle vydržela. Pokud máte děti nesmíte jim zapomenout vykrojit dýni s obličejem a dát do ní svíčku. Do dýně, ale nemusíte vyrývat jen zlověstný obličej. Když do ní vyryjete hvězdičky a měsíčky budete mít jiný, originální svícen, který navodí příjemnou atmosféru.
vyřezaná dýně
Z dýně se dá vytvořit i dekorační váza. Když bude dýně dostatečně vydlabaná můžete do ní dát malou skleničku nebo kelímek a naplnit vodou. Máte tak vázu pro čerstvě řezané kytky. Když do ní dáte kus aranžovací hmoty, můžete dovnitř zapíchnout sušené květiny, listy a větvičky, šípky a vytvořit si podzimní přírodní kytičku. Kolem dýně můžete přivázat i na několik vrstev přírodní provázek a doprostřed nalepit ještě tavnou pistolí na ozdobu malý kamínek, skořápku, kaštan nebo svazek šípků. Jsou to milé detaily, které vaše dílo ještě více ozvláštní.