Rekonstrukce domu není zrovna legrace. Kdo se s tím potýká, ten to dobře ví. Když si koupíte nebo zdědíte starý dům, čeká na vás spoustu práce. A také spousta nečekaných výdajů. Možná si na začátku uděláte předběžný plán, ale ten se časem začne hroutit.

Začnete s jednou věcí, ale při předělávání většinou narazíte na další problémy. Sundáte staré dlaždičky v kuchyni, chce je jen vyměnit za hliníkovou desku, ale vzápětí zjistíte, že trubky na vodu už jsou úplně zrezlé nebo mají špatnou izolaci. Nebo obojí. Tak uděláte díru do zdi, abyste vyndali trubky. (V lepším případě se vám to povede a žádnou z nich neprorazíte, v horším případě vás čeká uklízení potopy vyplaveného domu.)

oprava potrubí

Následuje milé zjištění, že trubky vedou úplně jinudy, než by podle plánů domu měly. Takže vás čeká další opatrné kopání a bourání… A to se zatím bavíme jen o předělání vody v kuchyni. Snadno také můžete zjistit, že betonová podlaha je dost ošizená, takže se pod linem drolí. A tak místo jednoduchého vyměnění lina zaděláváte nekvalitní děravý beton.

Další legrace pak nastává, když zjistíte, jak staré a špatné jsou rozvody elektřiny. Nebo topení. To bývá přímo zapeklité. Starý kotel pravděpodobně už nesplňuje normy nebo vůbec nefunguje. Tepelné čerpadlo sice zní jako krásná a ekologická varianta, ale ceny elektřiny jdou zase stále nahoru. S plynem to samé…

krásný dům

Pravděpodobně během rekonstrukce zjistíte, že na to sami nestačíte. Není nic špatného ani neobvyklého na tom, vzít si nejlevnější hypotéku a zainvestovat do rekonstrukce od firmy. Šikovní instalatéři a elektrikáři vám ušetří spoustu starostí a pomůžou vám váš domov předělat do ideální podoby. S hypotékou nebude rekonstrukce trvat tak dlouho a všechno pro vás bude snadnější. Podívejte se na webové stránky a domluvte si bezplatnou konzultaci vaší současné situace.