Poklady po babičce

Pokud máte rádi retro styl a neradi vyhazujete staré věci, máme pro Vás ideální radu. Prošmejděte půdu, babiččin sklep. Jistě se tam dá najít pár zajímavých kousků. Když najdete staré vázy, konvičky nebo hodiny, stačí je trochu oprášit, vybrat pěkné místo a vystavit tyto starožitnosti. Na správném místě vyniknou a budete mít památku na očích. Nebo třeba rám že starého obrazu. Prostě ho omyjte a prázdný pověste na stěnu. Budete mít perfektní doplněk, rustikální dekorace jsou opět moderní. Posbírejte krajkové dečky,které se Vám již nehodí, přebarvěte barvou na textil, sešijte anový ubrus je na světě.

papírový motýl
Papírové dekorace

Stačí papír, nůžky, trocha trpělivosti a můžete tvořit. Na internetu najdete spoustu návodů, jak z papíru utvořit dekoraci. Navíc Vám s vystřihováním a lepením rády pomohou děti. Například nádhernépompomy –  neboli papírové koule, které vykouzlíte za pár minut. Nebo z barevných papírů vystřihejte vánoční motivy, doplňte třpytkami a ozdoby na stromeček jsou hotové.

lucerny ze sklenic
Zavařovací sklenice

Máte doma přebytek zavařovacích sklenic? Vyrobte si z nich třeba efektní svícny. Stačí mašlička ze stužky na hrdlo sklenice, do ¾ naplnit kamínky (nejlépe oblázky, třeba v kombinaci s mušličkami, vyhrajte si) a pak už jen vložte čajovou svíčku. Vypadá to perfektně! Dále si z nich můžete vyrobit skvostnou vázičku, nebo třeba stojánek na tužky a štětce pro děti. Stačí sklenici přebarvit, případně nalepit okrasné předměty (korálky, drobné hračky,…) a vložit štětce. Pro děti bude toto tvoření skvělá zábava.

paletové posezení
Paletový nábytek

Jestliže potřebujete oživit byt či dům novým nábytkem, ale zároveň chcete ušetřit, zkuste si sami vyrobit nábytek z palet. Takový nábytek se dnes těší velké oblibě. Máte – li šikovného manžela, jistě Vám rád s výrobou pomůže. Nejjednodušší je paletu obrousit, nalakovat a přetřít barvou. Poté ozdobte ubrusem nebo vázičkou, a konferenční stolek je na světě. Poskládáním a přivrtáním více palet dohromady si můžete vytvořit prakticky jakýkoliv nábytek, včetně postele!


DIY

Trendem v dnešní době je tzv. DIY – zkratka pro anglické „do it yourself“. Přeloženo do češtiny „udělej si sám“. Zkuste to také. Buďte kreativní a zvelebte si bydlení.