Často slýcháme, že ženě musíte bezpodmínečně naslouchat, aby byla spokojená. Musíte si nechat celé hodiny vyprávět, jak její kamarádka prožívá rozvod nebo že měla na oběd knedlíky. Mýtus. Žena není zase tak odlišná od muže. Možná ráda více mluví, protože je tak nastavená, ale témata si přece můžete ukočírovat i sám. Není ničí povinností poslouchat něco, co ho nebaví. Že ona ráda mluví o módě a vy o fotbale? Přece se nemusíte bavit ani o jednom.
muž se ženou ve vodě
Ona chce mluvit o filmovém festivalu a vy o bussinessu? No a co?
Společné téma lze najít úplně jinde. Proč nevzpomínat na společné zážitky? Nepopovídat si o něčem, co baví vás oba?
Pokud vás zrovna nezajímá, co žena říká, řekněte jí to. S respektem, samozřejmě. Když vypustíte z pusy něco neomaleného o tom, že už zase vykládá nebo co to jsou zas za blbosti a ať vám dá pokoj,  asi se nesetkáte s příjemnou reakcí a pro váš vztah to nebude to nejlepší. Ovšem to, že plácáte blbosti asi nechcete slyšet ani vy, ne?
Jestli máte na jazyku něco nepříjemného, protože vás rozhovor irituje, počkejte. Počítejte do deseti. Omluvte se v klidu a projděte se po bytě.
Pak můžete v klidu pokračovat a začít o něčem jiném, co vás baví. Nikdy nevíte, možná posunete rozhovor na jinou úroveň a skončíte u pyramid a cizích kultur nebo u oblíbených aquaparků.

Co když má problém
 
Věci se komplikují, pokud jde o něco, co vaši partnerku trápí a vy byste měl a nejspíš i chcete být oporou. Tady je opravdu dobré vyslechnout. Jistě, jste muž a máte proto tendenci hledat řešení. Ale nechtěl byste na jejím místě také napřed nastínit problém? Třeba se v tomhle bodě můžete tak trochu doplňovat.
Jestli vám to celé připadá komplikované a zamotané a vlastně už to ani nechápete, s respektem jí to řekněte. Dá-li se problém zjednodušit, třeba pomůže i druhé straně podívat se na vše z trochu jiné perspektivy.
Připadá-li vám potíž nevýznamná, především se vyvarujte věty: „To je zbytečné.“ Totálně ji tím znevážíte. A naštvete.
Pokud se na řešení zrovna v tu chvíli necítíte, můžete zkusit vyjádřit, co vám děje v hlavě. „Jsem unavený, dnes jsem měl hodně práce. Vadilo by ti se o tom pobavit ráno?“ Třeba nevadilo.
Možná se vaše partnerka i ráda rozptýlí a odpočine si. Obejměte ji. Schová se ve vašem náručí a vše nebude vypadat tak hrozně. A to máte přeci rádi oba, to vás spojuje.
křičící žena a muž
 
Poslední rada, ve všem vždy pamatujte, že vaše žena není mimozemšťan, ale člověk jako vy. Také někdy potřebuje klid. A vy také někdy potřebujete mluvit. Nemám pravdu?