Máte před sebou oslavu patnáctého, šestnáctého … výročí svatby anebo možná „porcelánovou“ svatbu a přemýšlíte čím vaše společné soužití ocenit? Zájezdy, slavnostní večeře, přenádherná kytice čítající 15,… 20 rudých růží, to vše tu již bylo.
Buďte originální, změňte svůj dosavadní životní styl a věnujte si společně novou ložnici!
růžová pivoňka
Je možné, že po patnácti, dvaceti letech se podíváte na svou první ložnici docela kritickým okem a zjistíte, že by chtěla gruntu změnit. Pozvěte si bytového architekta, který vám ze své praxe může hodně pomoci. Anebo vy sami máte bystré oko? Pak architekta nechte jiným a společně s partnerkou (partnerem) začněte plánovat.
Vyhraďte si večer jen sami pro sebe, provoňte byt aromalampou,vezměte papír tužku, pokročilejší budou „malovat“ v počítači a můžete začít. Fantazii se meze nekladou. Nejdříve prostě jen tak vyobrazte ložnici vašich snů. Může v ní být cokoliv vás napadne – nebesa nad postelí, japonské stěny, vibrátory složené v prosklené skříňce, váš akt vynořující se z příboje z vaší poslední báječné dovolené, palmy sklánějící se nad vašimi postelemi …
Máte? Usmějte se a odložte. Tak a teď jste připraveni a naladěni vytvářet prostředí, které vám oběma „sedne“. I když, pokud jste spokojeni s první volbou, je to na vás.
Většina z vás patrně bude ložnici plánovat střízlivěji. Důležité pro kvalitní odpočinek jsou kvalitní postele. Dnes je velký výběr postelí buď na zakázku, nebo zakoupíte individuálně v prodejnách. Výhodou velkých obchodních center jsou vystavené postele, které si můžete prohlédnout, matrace vyzkoušet. Počítejte minimálně s půldnem zkoušení matrací. Možná si je půjdete další den znovu vyzkoušet.
polštáře na posteli
Kdo miluje designové, 100% přírodní materiály a ruční výrobu, mrkněte se do sousedního Slovenska. Luxusní postele se prodávají už i v Čechách, nabídku najdete na webu Saffron. Připravte se ale na to, že vám peněženka stačit nebude, leda tak kreditka.
Ložnice by měla být vzdušná, pokud můžete, nezastavujte ji zbytečným nábytkem. Jen to, co je skutečně nutné. Pokud nemáte možnost šatního prostoru mimo ložnici, pak nutností budou skříně ať již vestavěné nebo ty, které vám padnou v obchodních centrech do oka i do ložnice. Řešte prostornost skříně, výsuvné šuplíky, výsuvné police, přestavitelné police. Někdo dává přednost i zrcadlovým skříním.
Pokud jste vyznavači feng shui, zrcadla z ložnice vyškrtněte. Pro feng shui jsou žádoucí „dvojice“ – aby bylo vše v rovnováze a souladu, např. 2 stolečky k postelím, 2 lampičky, dva obrazy a určitě žádný úložný prostor pod postelí, aby energie mohly zvolna proudit.
Vaše ložnice by měla být vzdušná, příjemně vonět. Dokupte měkoučké přikrývky a nové povlečení. Velmi praktická je nežehlivá úprava z luxusních materiálů, dovolte si to.
Sladké usínání pod heboučkým povlečením v ložnici vonící láskou, je božské.