Jsou věci, které v myslích lidí zakoření a jen těžko se z nich dostávají pryč. Podobných příkladů by se dala uvést celá řada. A jedním z takových případů je i https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/.
Tato se tak nazývá odedávna, ač už by se tak v dnešní době rozhodně nazývat neměla. A to proto, že už u nás dávno nenarazíte na žádnou hypotéku, jež by byla skutečně bez doložení příjmů. Ať se obrátíte se žádostí o jakoukoliv půjčku na kohokoliv, dříve či později přijde řeč nezbytně i na to, kolik vyděláváte a jak s těmito penězi vycházíte.

dveře

Ve skutečnosti není už dnes pod pojmem hypotéky bez dokládání příjmů míněno to, že nebudete na tyto dotazováni, že budou tyto poskytovateli lhostejné, ale to, že nebudou bez ohledu na svou výši jednoznačnou příčinou zamítnutí žádosti. Tedy není třeba se už v předstihu obávat toho, co řeknou ti, kdo o půjčce rozhodují, až uvidí čísla na výplatní pásce nebo skromné daňové přiznání.
Je to logické. Každý, kdo půjčuje peníze, potřebuje mít aspoň určitou záruku, že je dostane i zpátky, a to není možné bez toho, že se prověří, zda ten, jenž se peněz dožaduje, také má z čeho je vracet. A nejen že je tu tato logika, ale je přímo povinností se na tuto skutečnost zeptat.

Ovšem jak již bylo zmíněno, netřeba se bát, že by člověka odmítli s jeho žádostí, jakmile třeba uvidí jedno jediné číslo. Je tomu jinak. Podnikatel může doložit svou solventnost klidně i fakturami nebo podnikatelským záměrem, u žadatele o spotřebitelský úvěr není problém vyřešit nedostatečný příjem třeba nalezením spoluručitele.

pochopení

Prokazování příjmů je možné i v podobě pracovní smlouvy a výplatních pásek či výpisů z účtu, rozhodnutí o přiznání některé z dávek nebo starobního důchodu, ke slovu mohou přijít i jiné příjmové doklady, soudní rozhodnutí, darovací smlouvy a podobně.
A důležité jsou nejenom doklady prokazující příjem, ale i údaje o výdajích, aby bylo možno posoudit, nakolik je člověk schopen splácet.
Ovšem s nebankovními institucemi se dá dohodnout, nalézt kompromis. Takže se netřeba bát přiznat barvu, totiž vlastně příjmy, i u hypoték bez dokládání příjmů. Bez čehož u nich nelze navzdory tradujícímu se názvu uspět.