V titulku položenou otázku, tedy to, zda potřebujete peníze, pochopitelně nemyslím v tom smyslu, zda vám jsou peníze k něčemu potřeba nebo ne. Protože je jasné, že peníze potřeba jsou, a to každému z nás. Onu otázku myslím tak, zda potřebujete ještě nějaké peníze k těm, které už máte, a to proto, že vám ty, které jsou vám zrovna k dispozici, nestačí. Což je pochopitelně situace, k níž dochází, protože jak nepříliš dobře placení zaměstnanci, tak i v neustálém riziku podnikající soukromníci, mívají nejednou problém s tím, jak vyjít s penězi, které získají.

čas jsou peníze

Lidé prostě nemají nejednou tolik finančních prostředků, kolik by jich měli k uspokojení svých potřeb mít, a protože to může leckdy přesáhnout míru únosnosti, může to být i skutečně zásadní problém, který vyžaduje řešení. A to řešení jménem půjčka.

Když si někdo kvůli nedostatku peněz potřebuje půjčit, má teoreticky dost možností, jak dosáhnout svého. Máme tu celou řadu finančních ústavů, které nějaké ty půjčky nabízejí, a zdálo by se tedy, že nebude problém uspět. Jenže on to často problém bývá. A to u lidí, kteří nemají takové kvality, jaké jsou u nich poskytovateli půjček vyžadovány.

eura stovky

Když chce někdo půjčku od banky, musí se připravit na takovou malou papírovou válku. Bude tu muset kdeco dokládat, bude muset přesvědčit o své bonitě, a to není určitě nic snadného, když si někdo vcelku málo vydělává a má dejme tomu i záznamy v registrech dlužníků a exekuce.

A je tedy dobře, že je tu pro ty, kteří v bankách neuspějí, aspoň nebankovní americká hypotéka. Protože díky té se dostanou k penězům i lidé, kterým by nikde jinde peníze nepůjčili. U této hypotéky se totiž dá do zástavy nemovitost, člověk prokáže, že má z čeho splácet, a pak už je poskytnutí požadovaných peněz skoro rutinní záležitostí. A podmínky takové nebankovní hypotéky se navíc nastaví tak, aby se s ní dlužník později dokázal vypořádat.