Nezačneme zrovna hezky, protože jakmile se řekne dieta, tak k tomu samozřejmě náleží i nadváha nebo obezita. Pokud něčím podobným trpíte, tak se jistě trápíte, protože nikdo nechce být sám pro sebe škaredý. A to, v jakých očích se vidíme právě my samotní, hraje důležitou roli i u naší psychiky a také u celkového zdraví našeho těla. Nehledě na to, že velká obezita je rozhodně pro naše zdraví škodlivá, protože tím trpí celé naše tělo, kosti, svaly, zejména namáhané klouby kvůli vysoké zátěži, ale také orgány obalené tukem. Takže s tím pojďme něco udělat!

zelenina na stol

Navíc proteinová dieta se hodí pro každého! Pro muže i ženy, pro jakýkoliv věk i pohlaví. A také pro jakýkoliv stav. Ať už chcete shodit jedno, dvě nebo tři kila, protože se vám zdá, že jste trochu přes vánoce nabrali, nebo ať jste vysoce obézní a potřebujete shodit dvacet, třicet, čtyřicet nebo padesát kilogramů.

Už jste slyšeli o proteinové dietě? Říká se jí keto dieta.

Při této dietě jíte více proteinů, odtud její název, a zároveň omezujete tuky, cukry a sacharidy.

Jídla jsou naprosto vyvážená a obsahují vše, co potřebujete. Mají dostatek vitamínů, minerálů a další pro tělo potřebných a cenných látek. Vše je vytvářeno na základě metody, kterou zkoumal profesor z Harvardské univerzity. Odborníci se shodují, že je tato metoda lékařsky ověřená.

jídlo na talíři

Žádné ubírání svalové hmoty. Znáte to, jakmile začnete s nějakou dietou, tak první co shodíte, jsou těžké svaly, tedy svalová hmota. Při této metodě hubnutí ale svaly zůstávají zachovány a to proto, že jíme spoustu bílkovin a proteinů. Jídla však musí být speciálně připravovaná. Zakoupit si je můžete například na týden, dva týdny, tři, čtyři i pět dopředu. Většinou se z nich dělá smoothie, kaše, koktejly na svačiny, ale i obědy, večeře, zkrátka jídla na celý den kompletně vyvážená. Příprava je však jednoduchá a většinou nezabere více jak pár minut vašeho času. Navíc je jídelníček obohacen o spoustu zeleniny a mnoho dalších různých tipů na zdravé a chutné pokrmy najdete i v přílohách jídelníčku.

Tělo samo spaluje vlastní tukové zásoby. A to pomocí stavu zvaného ketóza, který nastane po pár dnech, od začátku změny jídelníčku. Tento pro tělo přirozený proces probíhá v našem těle i normálně, ale ne v takové míře. Pak začne tělo samo spalovat štěpením tukové zásoby, které spotřebuje, a my se opět budeme cítit dobře.