Země tisíců jezer, neboli Finsko. Přestože se zdá být nejméně oblíbená díky komunistickému režimu, jde o nádhernou zemi plnou kouzelných míst. A samozřejmě přírody, která vás čeká všude kolem. Díky rozdílným poměrům se zde udržuje dokonalý pořádek i od dospívajících, díky čemuž se vám z této země nebude chtít vracet. Jaká místa stojí za to ve Finsku navštívit?

 ledová stavba

Kakslauttanen

Vesnička ve Finsku, která ukrývá pravou romantickou atmosféru. Finové se rozhodli v tomto místě vystavět skleněná iglú, díky kterým se vám v noci naskytne přenádherný výhled na polární záři. Jsou vystavěná z izolovaného skla a vypadají opravdu kouzelně. Ovšem je třeba si toto iglú rezervovat s dostatečným předstihem, jelikož oblíbenost těchto hotelů je opravdu vysoká a budete pravděpodobně čekat dlouho na volný pokoj.

 

Santova vesnice

Významným turistickým cílem je vesnička Santa Clause, kde můžete navštívit i samotného Santu a přihlásit se k audienci. O dva kilometry dál můžete navštívit Santa park plný zimních aktivit, nebo školy pro vaše děti ve zdobení cukroví od elfů. Park je vystaven ve skalách, plný vánočních dekorací a světel a vánoční atmosféra vás zcela jistě hned pohltí.

 polární záře švédsko

Kemi

Sněhový hrad každoročně vystavený tak, že vypadá jinak než ten předchozí. Jedná se o největší sněhový hrad světa a jedná se o velké lákadlo pro turisty. Rozloha hradu bývá přibližně mezi 13 až 20 tisíci m2. Najdete zde bar, restauraci, ale také například kapli, ve které se můžete nechat oddat a svou novomanželskou noc strávit v apartmá.

 

Nebojte se také navštívit Helsinki, hlavní město, které dominuje zajímavými architektonickými stavbami. Stejně tak jistě projděte přírodu, stavte se alespoň u jednoho z tisíců jezer, které vás ohromí svou velikostí. Rozhodně nezapomeňte ale ani na místní speciality jako například Laskiaispulla, nebo karelský piroh.