Milion žen, milion vkusů. Jak se říká, každá žena má ráda něco jiného, nicméně všechny mají snad jedno společné – přejí si být neodolatelně krásné. Přejí si, aby jim to vždy a za všech okolností slušelo. Nicméně ne vždy se podaří, tak jak by mělo – a to obzvláště kdy ž jde o oblečení na nějakou honosnou událost, jako jsou například svatby, narozeniny nebo pohřby. Pokud tedy nechcete šlápnout vedle, poradíme vám!

krátké šaty

V první řadě si rozebereme svatby. Svatby jsou totiž většinou honosné události a je potřeba se na ně umět správně obléknout. Myslete na to, že bílá barva by pro vás měla být naprosto zapovězená – ta by zcela určitě měla patřit nevěstě a nikomu jinému! Kromě toho máte v podstatě volnou ruku. Řada svateb je laděná do nějaké barvy, můžete se jí tak držet. Výborně vypadají například mentolové šaty, šaty v pudrově růžové, nebo bleděmodré. Zkrátka kupte takové, aby ladili s celou svatbou. Co se týče délky, můžete experimentovat. Hodí se jak délka po kolena, tak až k zemi.

dlouhé šaty

Druhou důležitou událostí jsou pohřby. Nicméně zde buďte opravdu o poznání více konzervativní. Zde byste měli mít na sobě pouze šaty v černé barvě. Dále by určitě neměly být vyzývavé. Určitě se tak obloukem vyhněte velkým výstřihům nebo délce nad kolena. Zkrátka zde si nejde větší pozor na etiketu. Velmi snadno byste pozůstalé mohli urazit.

Poslední možností, na které se budete potřebovat dobře obléknout, jsou narozeniny. Nicméně zde neexistuje nějaká univerzální rada. Narozeniny se totiž slaví v řadě stylů a patří mezi různě formální události. Některé narozeninové oslavy jsou vysoce formální akce. Jiné naopak klasické party, na které si můžete obléknout cokoliv. Raději se tak předem informujte, ke které skupin bude narozeninová oslava patřit – jedině tak totiž nešlápnete zcela určitě vedle a nestane se trapas.