Někteří lidé si to možná neuvědomují, nebo se na to snaží nemyslet, ale prostředí, ve kterém se denně pohybujeme výrazně ovlivňuje naši psychiku. Pokud budete celé dny zavření v bílé kostce, budete na tom rozhodně hůře, než když budete v lese, u vody, nebo aspoň pro vás ve přívětivém prostředí. Proč tedy být zavřeni na místech, které vám nevyhovují, proč raději nejít někam, kde vám to bude vyhovovat více. Podnikatelé, kteří začínají se svojí firmou a musí vybavit prostředí pro své zaměstnance by měli vytvořit místo, kde by jim samotným bylo příjemné pracovat.

cesta u lesa

Domov

Nejvíce na nás samozřejmě působí náš domov, proto bychom se ho měli snažit stále upravovat a vylepšovat podle obrazu svého, aby nenastala situace, že se vám vaše vlastní bydlení nepřestalo líbit. Proto sem tam vyměňujte věci, které už začnou být opotřebované, občas udělejte i nějakou větší změnu (například vymalujte nějakou místnost) a měňte i maličkosti, jako je dekorace na poličkách, knížky v knihovně a podobně. Díky tomu bude váš domov vypadat pořád dobře a nebudete se stydět za to, že máte všude poházené věci, špinavé poličky atd.

slunce za mrakem

Choďte do nových prostředí

Rozhodně není na škodu čas od času zajít na nové místo. Zkuste si aspoň jednou týdně někam zajít. Skvělým místem je příroda, ve které si můžete pročistit své myšlenky. Pokud máte možnost a bydlíte poblíž nějakého lesa nebo řeky, zkuste tam občas zajít. Příroda je úžasné prostředí plné samostatně žijícího života, který si ani neuvědomuje existenci světa mimo jejich teritorium a nejlepší je, že nikdy není stejná. Pokaždé, když se vrátíte na to samé místo, nikdy nebude stejné. A pokud budete chodit aspoň jednou měsíčně na to samé místo, můžete sledovat vývoj jednotlivých živočichů od počátku, v průběhu, a i na jeho konci. Takový druh odreagování je věc, která se v dnešním uspěchaném světe rozhodně hodí.

Pokud se tedy budete řídit těmito radami, pomůže vám to vidět svět trochu v lepším světle.