Auto je pro některé pouze způsob přepravy z bodu A do bodu B, pro některé finanční záloha a pro některé důležitá část života až část rodiny. Každý to má jinak, ale my tu nejsme pro to abychom soudili, co je z těchto možností správné a co ne. Mnozí, co auto používají jen a pouze dopravní prostředek často mívají své auto zaneřáděné, poškrábané, až bourané. Nesmíme jim to brát za zlé, neboť pro ně to je jen kus stroje náročný na peníze. Při nynějších zvedajících se cenách nafty a benzínu se každému průměrnému vlastníkovi protočí oči, a to nezmiňuji, pokud se jim něco porouchá v autě, v tu chvíli div nebývají i blesky nad jejími domy. Lidé, co se k jejich autu chovají takto, se nebojí ani v něm jíst až si samotné auto zaneřádit úmyslně. Není to jednoduše pro ně tak důležité.

mytí auta

Pro koho je to bezpochyby důležitá část života tak pro tzv. tunery, „autíčkáře„ nebo z angličtiny „car guy„. Tito lidé jsou naopak zvyklí se ke svému čtyřkolému příteli chovat až neočekávaně pěkně. Jejich automobily jsou naprosto opečovávané, čisté, a to z povrchu i v interiéru. Dále návštěva myčky pro auta je pro „autíčkáře„ naprosto potřebná, a to nejlépe každý den pokud je to možné. Při mytí mají pro svá auta speciální hadříky z mikrovláken, aby žádnou část auta nepoškodili či nepoškrábali, pokud by se tomu ale i tak stalo, jejich výměna proběhne v oka mžiku. Ale pro opravdové tunery je obvyklé něco úplně jiného, a tím je dodatečná úprava auta.

průměrné auto

Odtud vznikl i název tuner z anglického „tune„ v překladu upravovat. Jednoduše tuner ví, že jeho auto nepotřebuje tolika dodatečných částí jako například turbo, kompresor, nová kola, modernizovaný podvozek nebo obrovský spoiler, proto aby bylo pojízdné, ale stejně tomu učiní, protože jeho auto prostě miluje. Je mnoho dalších důvodů, proč upravují své auto, většinou se snaží dosáhnout vyššího výkonu auta, a tím i většího potěšení z jízdy nebo se snaží na někoho zapůsobit svým hlasitým výfukem.