Tato společnost byla založena roku už 1910 kdy začala vyrábět své první vozy rád bych se zaměřil na 2 konkrétní typy Alf, a to Alfa Romeo 147 a Alfa Romeo 156. A První začal s, tím prvním vozem což je Alfa Romeo 147, tento vůz se vyráběl od roku 2001 do roku 2010. Tato alfa byla malá ale zároveň dokázala být úsporná při motorizaci 1,9JTD. Dokázala si vzít 4 l na 100 km. Jejich výbava byla různá záleželo na roku výroby. Většina těchto vozů měla el. Stahováni oken ale třeba i některé kožený interiér který vypal velmi dobře. Alfa Romeo 147 se dělala jako hacback. Vyráběly se verze 3dveřoví a 5 dveřový. Byly docela lehká měli pouze 1200 kg a díky tomu byla celkem svižná. Některé byly vybaveny a palubním Pc.
 Alfa Romeo 159
Alfa Romeo 156 to už bylo jiné kafé byl to velký prostorný sportovní vůz který nabízel vysokou škálu věcí navíc oproti alfě 147 byl o dost větší, jelikož se vyráběly sedany ale i combi (sportwagon) a také se vyráběly benzínové motory a i dieselové. Pro sportovní vozy této značky byly lepší benzínové motory. Motorizace byly různé třeba 1.8 TS (twin spark), 1.9 JTD, 2.0, 2,4 jtd. Jejich interiér vypadal hodně dobře měli totiž krásný kožený interiér buď červený nebo černý. S vytvořenými znaky na sedadlech. Palubní desky těchto vozů byly perfektně vymyšlené, měli buď oranžové nebo bílé budíky.
Alfa Romeo 156
Středový panel byl taktéž dobře vymyšlený a prostorný. Jednou s takových zajímavostí je že topení vozu bylo i vzadu takže pasažéři měli teplo i vzadu. Když se podíváme z venku na tento vůz tam měl krásná přední xenonové světla, masku jako velké srdce. V zatáčkách a na silnic to drželo díky svým krásným originálním hliníkovým kolům Alfa o velikosti 16” palců. Zadní dveře neměli kliku na běžném místě jako každé jiné auto, ale měli ji na boku okna. Bylo je také velmi nízké vozilo. Sporťák jak se sluší a patří.