O vlastním bydlení sní naprostá většina mladých lidí. Mnoho jich pochází z domů, které vlastní jejich rodiče, takže logicky chtějí to, na co jsou zvyklí. Jenže mít v dnešní době vlastní dům není tak jednoduché. Většinu zájemců o vlastní dům odradí ceny pozemků, stavebních materiálů a koneckonců i hypoték. Když ale někdo něco chce, dokáže cokoliv jen aby to dostal. A totéž platí i u bydlení. Je potřeba pořádně zapracovat na tom, abyste i vy mohli majiteli bytu vrátit klíče.

stavba domu

Mnoha mladým párům pomáhají s prvním bydlením jejich rodiče, kdy jim buď ručí vlastním domem a nebo jim půjčí nějakou tu korunu, aby na hypotéku dosáhli. Jakmile je vyřešené financování, nastává otázka kde koupit pozemek. Velmi žádané jsou lokality v blízkosti měst, čemuž ale odpovídá jejich cena a současná nabídka. Jen těžko už najdete hezký pozemek za dobrou cenu a na dobrém místě. Jakmile máte pozemek, musíte řešit už jen ty příjemnější věci, jako je výběr domu a stavební firmy.

postavený dům

Každý nemá zkušenosti se stavbou
Jsou lidé, kteří si troufnou na to, že si dům postaví sami, ale je potřeba počítat s tím, že stavba může trvat dlouho. Pokud tedy spěcháte na to, abyste mohli bydlet co nejdříve, bude nejlepší možností vybrat si stavební firmu a nechat si postavit dům na klíč. Můžete zvolit třeba dřevostavby na klíč – bungalov, které se těší velké oblibě. Dřevostavba je velmi rychle hotová, jelikož se staví z předem připravených dílů. Bungalovy najdete v současné době všude, protože jde o přízemní bydlení, které je velmi praktické a pohodlné. Za pár týdnů můžete bydlet ve vlastní dřevostavbě, která je v případě stavby od Enerdomy plná moderních technologií. Budete mít jak solární panely, tak tepelné čerpadlo. Můžete si prohlédnout recenze i již hotové a předané domy, a díky tomu uvidíte skutečnou kvalitu na poli výstavby domů.