Je to materiál velmi vzdušný – také se těšíte na léto, až odhodíte svetry a mikiny a konečně se obléknete do něčeho velmi lehoučkého, vzdušného a prodyšného? Co si však počít, když nemáte zrovna konfekční postavu a nechcete utrácet za modely, které vám nepadnou, a v nichž se necítíte dobře? Vyzkoušejte plenkovinu. Pamatují ji naše babičky, tehdy neexistovaly jednorázové plenky a novorozeňata se balila do plenek látkových, z čisté bavlny, velmi jemných a příjemných na dětskou pokožku. Děti na plenkovinu nebyly alergické a prakticky nikdo neřešil nějaké zdravotní obtíže s tím spojené.

bílá plenkovina

Je to čistá bavlna – moderní svět je plný umělých vláken a přidávají se i k výrobkům tradičním z bavlněného plátna. Kupříkladu takový elastan, ten se objevuje v ponožkách, teplácích, tričkách, mikinách i kalhotách. Chcete-li se těmto trendům vyhnout, sázejte právě na plenkovinu, kde žádný elastan ani jiné „uměliny“ nenajdete.

Snadno se barví – víte, že existují barvy na čistou bavlnu, a že si tudíž můžete látku obarvit podle svého, třeba do podoby batiky? U plenkoviny je to snadné a budete mít tím pádem něco originálního, co v žádném jiném šatníku nenajdete.

šicí stroj

Domácí oblečení a pyžama – z plenkoviny se nejčastěji zhotovuje oblečení na doma. Tam si můžete dovolit šít podle pohodlného střihu a nedbat žádných předepsaných oděvních stylů. Šikovná švadlena zvládne na šicím stroji ušít dvoudílné pyžamo i pyžamový overal, domácí krátké i dlouhé kalhoty, tričko s dlouhým rukávem nebo sukni.

Pro muže i děti – plenkovinu mohou nosit na doma nejen děti, ale i muži, poslouží jako oděv pro volný čas i jako náhrada klasických montérek, které jsou v létě spíše na obtíž. Muži ocení i pyžamové kalhoty, a pokud je to pro ně přece jen něco nezvyklého, věnujte jim alespoň ústřižky materiálu do dílny pro pracovní účely.