Uvažujete o oplocení vašeho pozemku – ploty levně – a vaší první volbou je klasické drátěné pletivo? Jaké jsou jeho některé zásadní přednosti?

Skrze pletivo je vidět – jistě vám nemusíme připomínat, že skrze drátěné pletivo je dobře vidět, jen se chceme zmínit o tom, že tohoto jevu je vhodné využít pro posílení vlivu krásy vašeho pozemku na okolí. Lidé jsou všímaví a spatří-li na vaší zahradě nádherně zformované okrasné dřeviny, skalničky, kvetoucí růže, magnolie či rododendrony a azalky, mohou zatoužit po tom mít něco podobného i na vlastní zahradě. Inspirativní pro ně mohou být i zahradní stavby (pergola, altán, dřevník), terasa, bazén, schůdky a chodníčky nebo třeba i alej ovocných stromů.

pletivo v zimě

Pletivo nemusíte natírat – pořídíte-li si pletivo z pozinkovaného drátu, jeho nátěr vás zřejmě nemine, ale vsadíte-li na pletivo potažené plastem, žádný nátěr již zapotřebí nebude. Plastem se potahují také plotové trubky, takže bude-li celý plot pokrytý tenkou vrstvičkou plastu, natírání můžete zcela vypustit z hlavy. Životnost poplastovaného oplocení jde do desítek let.

pletivový plot

Pletivové ploty jsou elegantní – dobře natažený plot z pletiva potaženého plastem je ozdobou zahrady, tmavě zelená barva plastu dobře latí s okolní zelení a nepůsobí tu rušivě. Výška oplocení může být prakticky libovolná, v rozsahu mezi jedním metrem a čtyřmi metry, přičemž čtyřmetrové ploty využijete pro některá sportoviště (tenisové kurty) a pro okrasnou zahradu se hodí spíše plůtky nízké, například mezi 125 a 160 centimetry.

Pletivový plot není drahý a rychle se staví – ploty z drátěného pletiva patří k těm levnějším řešením ohraničování pozemků a jejich významnou předností je i to, že je postavíte poměrně rychle. Stačí zabetonovat do země svislé plotové trubky a pak už můžete instalovat napínací dráty a pokládat na ně samotné pletivo.