Stačí maličkosti

Máte smysl pro detail? Kliky od dveří, koberečky, nástěnné dekorace. Rostliny. Úchytky na šuplících a skříňkách v kuchyni či zásuvkové rámečky. Existuje nepřeberné množství lustrů a lamp. Velkou parádu uděláte se starým magnetofonem či zrenovovaným nábytkem po prarodičích. Porozhlédněte se, co máte na půdě. Někdy stačí jen vyčistit a vystavit starou indickou vázu, pověsit na zeď bezcenné gramofonové desky, zprovoznit starou lampu.
edison žárovky

Industriální styl

Edisonovské žárovky a štafle místo knihovny, přiznané cihly, všude spoustu kovu a plechu. Dýchne naváš prostředí továrny. Vysoké stropy, ubourané příčky. Prostředí takového obydlí většinou působíchladně, útulno byste jen marně hledali. Pokud zvolíte bílé a šedé barvy zdí či nábytku, pocitově umocníte zimu. Takový interiér nepůsobí příliš vesele a je spíše pro svobodné muže, než pro rodiny s dětmi.

Minimalismus

Tento styl boří majetkové mýty. Odstraňuje vše přebytečné a cíleně směřuje pozornost a soustředění pouze na podstatu věci či činnosti. Usnadnit a zjednodušit. Vše je efektivně řešené. Základní tvary. Minimum dekorací, minimum nábytku, minimum všeho. Nejvíce se tento styl rozmáhá v Japonsku. Pokud neradi utíráte prach z věcí na poličkách a máte rádi stále a všude čisto, v takové domácnosti se najdete.   
domečky na poličce

Chalupářský styl

I v moderních bytech a zejména domech se setkáte s nádechem venkova a divočiny. Proč? Je to prostě hezké a útulné. Člověk cítí doma kus přírody či vesnice. V bytě se využijí spíše retro kousky jako starý magnetofon, kredenc či štokrle. V rodinných domech dominují masivní stoly, spoustu dřeva nebo kůže. Jako když máte doma kus lesa. Mohutná kamna v kuchyni. Velké prosklené skříně a komody.Myslivci si vystaví i vycpanou trofej. Třešničkou na dortu jsou ovčí vlněná deka, zajímavá kniha a šálek čaje při praskajícím krbu. To si zamilujete.