Podvodných reklam, které přijdou e-mailem nebo na vás vyskočí při spouštění filmu je spousta. V dnešní době je běžné, že jen tak surfujete po internetu a něco se z ničeho nic objeví. Je ale mnohem lepší, když na to nebudete klikat. Jak nejčastěji zní text takových reklam a jak je poznáte?
 emailový marketing

Právě jste vyhrál milion dolarů!

Jsme prvním, tisícím či miliontým návštěvníkem webu a vyhráli jste super cenu? Pokud hlášení říká něco podobného, tak je to zaručeně podvod. Po kliknutí se většinou dostanete na úplně jinou stránku, která vás bude nabádat k vyplnění osobních údajů. V některých případech dokonce chtějí zaplatit malý poplatek za dopravu slíbené výhry. Nejen, že ji nikdy neuvidíte, ale také přijdete o peníze.
 

Počítač byl napaden virem

Zde jde o něco podobného, ne však stejného. Ať už jde o počítač či telefon, může se samozřejmě zavirovat. Pokud vám to ale hlásá podezřelá reklama, tak to zajisté není pravda. Obsahem takového sdělení také bude, že pokud si nainstalujete jejich zázračný antivirus, tak bude vše v pořádku a nepřijdete o data. Opak je ovšem pravdou. Naopak s největší pravděpodobností o vše přijdete.
 obálka s novinkami

Zázračné hubnutí na počkání

Zhubnout, získat zpět vypadané vlasy nebo získat svaly jako Schwarzenegger za týden je lákavé. Pro některé tak lákavé, že na takový text skutečně najedou kurzorem. Co u podobných nabídek můžete čekat? Nejspíš se stane jedna ze dvou věcí. V lepším případě přijdete o pár set korun a nic nepřijde. V tom nejhorším podvodníci získají informace o vašich osobních údajích a platební kartě. Tak můžete přijít o všechny našetřené peníze.
 

Stačí si dávat pozor

Nenechat se okrást není zas tak těžké. Stačí jen sledovat, na co se díváte. Nikdy nikam nezadávejte své osobní údaje, číslo platební karty a podobně. Pokud si nebudete na sto procent jistí, že jste na bezpečné webové stránce, nic nezadávejte. Stejně tak si ale dávejte pozor i na e-maily od banky. Podvodníci jsou vynalézaví a budou spoléhat na vaši důvěřivost.