Jak se tedy efektivně učit? Čtěte dál, abyste se dozvěděli o skvělých tipech, jak svou hlavu přesvědčit, aby si jednoduše zapamatovala informace!
Rada prvá: Vnímejte výklad! Ve škole, či na přednáškách stejně svůj čas trávíte, proč ho tedy u učení těch stejných věcí ztrácet znovu, když se je učíte po večerech doma? Není jednodušší způsob nežli vnímat rovnou při prvotním výkladu. V průměru si sice z tohoto výkladu zapamatujete pouze dvacet procent informací, nicméně to je poměrně podstatná část a často stačí ke splnění zkoušky na výbornou.
univerzitní přednáška
Rada druhá: Je potřeba číst a psát. Spousty lidí, a to i těch dospělých, bojuje s pravopisem. Složitosti našeho jazyka jsou občas trochu matoucí. Pro člověka, který má ale načteno to není vůbec žádný problém. Důležité je pak i psaní! Ideálně tužkou na papír, nikoli na počítači, a ještě lépe čitelně. Pokud budete procvičovat své písmo, budete pak schopni i v rychlosti zapisovat své poznámky čitelně a přehledně, což je pak veliká výhoda pro opakované učení z takových záznamů.
geometrie a matematika
Rada třetí: Podvědomé vnímání. Další skvělá věc. Pokud děláte nějakou nenáročnou činnost, jako je vaření, uklízení a tak podobně, pusťte si například dokument o něčem, co se potřebujete naučit. Vaše mysl dokáže alespoň podvědomě vnímat informace z takového dokumentu, a to jej stačí pouze poslouchat, vůbec se na něj nemusíte soustředit na 100%.
Rada čtvrtá: Mějte všeobecný rozhled! Pokud si všechny informace budete dávat do souvislostí, budete si je pamatovat mnohem jednodušeji, rychleji a ve větším množství. Pro to, abyste si mohli vytvořit všeobecný přehled, je potřeba se vzdělávat, a to jaksi všestranně. Ideální je tedy již výše zmíněné čtení. Pokud ale nemáte na čtení čas, vyzkoušejte audioknihy. Ty můžete pustit do sluchátek během cestování, k běhání, nebo kdykoli, kdy si za normálních okolností pouštíte hudbu. Ta je sice také potřebná pro osobní rozvoj, ale pokud neznáme souvislosti s ostatními informacemi, bude taková audiokniha pro učení jistě praktičtější.
Rada pátá: Používejte internet! Je tomu tak, v dnešní době je pro vzdělávání vůbec nejednoduší hodit to co se chcete naučit do internetového vyhledavače.